5-секундният трик за BUBARSTVO

5-секундният трик за Bubarstvo

5-секундният трик за Bubarstvo

Blog Article

Възпитаници на Сярското българско педагогическо училище

Необходимо е адекватно обединение на организациите на производителите, коментира биопроизводителят Цветан Цеков

Изглежда, че легендите са възникнали в континентален Китай и вероятно са свързани с жизнения цикъл на копринената буба, в който тя проявява способността да умира и да се преражда в напълно различна форма.

Към момента Светослава внася бубени семена от Китай. Те, по думите й, са продуктивни, но доста претенциозни към условията на отглеждане, а не като тези, отглеждани преди десетилетия у нас. Затова е трудно да се възроди бубарството в едновремешните бубарски къщи. Климатичните условия в страната са много по-добри от тези в Китай, казва стопанката и допълва: „Може да сме по-малки като производители, но качеството на българската коприна е било на много високо ниво.

Натрупаните отпадъци от постелята (екскременти, листни остатъци, кожа и др.) се почистват след всеки сън, като преди това бубите се вдигат с помощта на перфорирана хартия.

То се засилва най-вече след края на Първата световна война. След като Свиленград се връща в територията на България, това стимулира създаването на подходящата промишленост за обработка на копринените нишки.

Актуално Политика и факти Министерство на земеделието, храните и горите

Проведе се заседание на Комисията по земеделието и храните

Ще се повтори ли битката на институции и политици, които нахълтват в душата на един нещастник и я правят политически терен Чума...

От зрителите: Бебетата кози Бубарство подскачат през „класна стая“ на бали сено във фермата

Your browser isn’t supported anymore. Update it to get the very best YouTube expertise and our most recent functions. Learn more

Има живот извън града, хора с различни професии стават животновъди

Студентите са във възторг: Знания ще им набива татуиран мускуляга, парадиращ с оръжие

Самата Светослава изоставя динамичния живот в София, за да се отдаде на упорит труд в ивайловградското село. Към бубите се насочва заради топлите спомени от детството си – семейството й се занимавало с бубарство. Каузата й е да запали повече хора и да се възроди традицията. Затова е направила сайт, в който споделя опита си. Казва, че има интерес. С нея се свързвали хора от различни краища на страната. Знания за отглеждането на пашкули обаче у нас е трудно да се добият. Самата Светослава е започнала да се учи от книга.

Report this page